Home Products Capacitors Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa KW-5R5C334-R
Images are for reference only
KW-5R5C334-R
Manufacturer
Bussmann
P/N
KW-5R5C334-R
Date Code
20+
Package
Detailed Description
330 mF (EDLC) Supercapacitor 5.5 V Radial, Can 50Ohm @ 1kHz 2000 Hrs @ 85°C