Home Products Connectors, Interconnects FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors TF31-6S-0.5SH(800)
Images are for reference only
TF31-6S-0.5SH(800)
Manufacturer
HIROSE
P/N
TF31-6S-0.5SH(800)
Date Code
Package
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle